Veel vrucht
Hierin is de Vader verheerlijkt, dat gij veel vrucht draagt…
(Johannes 15:8)
Het vorig seizoen hebben we als gemeente stilgestaan bij het jaarmotto "samen groeien".
Dit jaar hebben we als motto gekozen: "samen vrucht dragen".
Tijdens de startzondag, die op 14 september gehouden wordt, zal dit jaarmotto ingeleid worden waarna we, met name tijdens de wijkbijeenkomsten, dit onderwerp verder uit hopen te diepen.
In Johannes 15:16 kunnen we lezen: "Niet gij hebt Mij, maar Ik heb u uitgekozen en aangewezen, opdat gij zoudt heengaan en vrucht dragen en uw vrucht zou blijven…"
In een wereld die door de zondeval vruchteloos geworden is, heeft Hij ons uitgekozen en aangewezen om vrucht te dragen.
Vrucht dragen is alleen mogelijk wanneer we onze wortels uitstrekken in het nieuwe leven dat naar ons toegekomen is in Christus.
Zolang we onze wortels uitstrekken naar het oude, door de zonde gevallen leven, zal ons leven, net zo als de gevallen schepping, dorens en distels voortbrengen.
Paulus somt in Galaten 5:19 - 21 een aantal vruchten vanuit deze, in zonde gavallen, mens op: hoererij, onreinheid, losbandigheid, afgoderij, toverij, veten, twist, afgunst, uitbarstingen van toorn, zelfzucht, tweedracht, partijschappen, nijd, dronkenschap, brasserijen…
De vrucht van het nieuwe leven ziet er heel anders uit: liefde, blijdschap, vrede, lankmoedigheid, vriendelijkheid, goedheid, trouw, zachtmoedigheid, zelfbeheersing…(vs. 22)
U zult zich zeker voor kunnen stellen, hoe onze hemelse Vader verheerlijkt wordt, wanneer deze vrucht zich in ons leven openbaart.
Het gaat om het leven, zoals God het bedoeld had…het leven naar zijn gelijkenis.
Het is het leven waar we ons naar uit mogen strekken en waarvan Paulus in 1 Timotheüs 3:16 zegt: "Groot is het geheimenis der Godsvrucht…"
Dit geheim wordt in Johannes 15 voor ons uitgelegd. Een rank aan de wijnstok blijkt nog niet voldoende te zijn.
Er wordt in Johannes 15 over ranken aan de wijnstok gesproken die toch geen vrucht dragen: "Elke rank aan Mij, die geen vrucht draagt…" (vs. 2)
Inderdaad kun je aan Christus verbonden zijn en toch nalaten vrucht te dragen…zoals Israël als volk aan God verbonden was maar toch veelal naliet vrucht te dragen.
Israël wordt zelfs vergeleken met een onvruchtbare vrouw!
Zo kunnen we christen zijn, als belijdend lid van een gemeente ingeschreven staan…aan Christus verbonden zijn en desondanks toch onvruchtbaar zijn!
Wat is dan het geheim van de Godsvrucht?
De Godsvrucht bestaat niet uit allerlei losse vruchtjes, nee ze bestaat uit één vrucht, nl. Christus Zelf: "Die zich geopenbaard heeft in het vlees, is gerechtvaardigd door de Geest, is verschenen aan de engelen, is verkondigd onder de heidenen, geloofd in de wereld, opgenomen in heerlijkheid." (1 Timotheüs 3:16)
Johannes 15 leert ons om niet alleen aan de wijnstok verbonden te zijn, maar juist in de wijnstok te blijven…"Wie in Mij blijft, gelijk Ik in hem, die draagt veel vrucht, want zonder Mij kunt gij niets doen." (vs. 5)
Hier maakt Gods Woord ons duidelijk dat we in vrucht dragen volkomen afhankelijk zijn van onze relatie met Hem.
Dan wordt vrucht dragen niet zomaar een opdracht, waaraan wij moeten voldoen, maar een levensvervulling als gevolg van onze relatie met hem.
Dan pas wordt Hij geopenbaard in het (ons) vlees en in ons leven zichtbaar voor de mensen om ons heen.
Dit resulteert in een geloofwaardige, krachtdadige verkondiging onder de heidenen met als uiteindelijk resultaat: een heerlijke opname in heerlijkheid.
